Zahájení turistické sezony 2023

Vážení turisté, návštěvníci Prachovských skal.

Letošní turistická sezóna v Prachovských skalách začne již o posledním březnovém víkendu.Poprvé otevřeme v sobotu 25.3.2022.

Stejně jako každý rok, proběhly i letos v areálu Prachovských skal některé úpravy a vylepšení . Již na podzim jsme instalovali nové zábradlí na schodišti od Fortny směrem po zelené do Babince.

Ve spodní části Zelené rokle probíhala těžba kůrovcového dřeva a následný úklid. Na příjezdové cestě od Lepařova pomníku k parkovišti u Turistické chaty jsme vykáceli podél cesty akáty a následně byla opravena odstavní plocha, kde bylo doplněno kamení. Ve vrcholových partiích skal, na cestách mezi vyhlídkami došlo k prořezávkám.

V současné době probíhají stále ještě úklidové práce. Doklízí se Zelená rokle a odváží se klest z prořezávek.

Jistě na začátku sezony dojde k opravě kočárkové cesty, která je v současné době, vzhledem k deštivému počasí, rozbahněná s vyježděnými kolejemi. Za toto omezení se omlouváme, ale počasí nám nepřálo. Hned jak bude vhodné počasí, cestu opravíme.

I když je ve skalách ještě dost práce, nejsou v současné době žádná omezení, která by nedovolila navštívit nějakou část Prachovských skal.

V nové sezóně vám přejeme hlavně pěkné počasí a mnoho pěkných zážitků.

 

Logo Schlikovi

J. M. Schlik, s.r.o.
Vokšice 1 - zámek
506 01 Jičín
IČO: 28830822
DIČ: CZ28830822

Tel.: +420 702 002 702
Tel.: +420 777 902 232

Email: info@prachovskeskaly.cz
#PrachovskeSkaly


Vytvořil Košíček&Kulhánek