Zahájení turistické sezony 2019

Vážení turisté, návštěvníci Prachovských skal.

Jelikož nám jarní počasí přeje, letošní turistická sezóna v Prachovských skalách začne již o posledním březnovém víkendu. Letos tedy poprvé otevřeme v sobotu 30.3.2019.

Stejně jako každý rok proběhly i letos v areálu Prachovských skal některé úpravy a vylepšení. Nově jsme opravili cestu od Hlavní pokladny u Turistické chaty k rozcestí u Točenice. Opět jsme použili drcený pískovec z lomu v Podhorním Újezdě. Jednalo se o poslední úsek hlavních cest, který bylo třeba ještě opravit. Dále jsme opravili schody v Zelené rokli - od totemu k začátku Řehákova výstupu na Pechovu vyhlídky.

Na  části zeleného okruhu  - od Všetečkovy vyhlídky ke Skautským věžím, jsme byli nuceni vykácet kůrovcové oko. V minulých dnech zasáhla i Prachovské skály silná vichřice, která pokácela několik stromů. Na podzim a během zimy jsme udělali prořezávky v úseku od Branky po Fortnu a od Dolní pokladny k Točenici.  Všechny stezky jsou volně přístupné a na odstranění dřevních zbytků se v celém areálu intenzivně pracuje a během dubna by mělo být vše uklizeno.

V nové sezóně Vám přejeme hlavně pěkné počasí a mnoho pěkných zážitků.

Logo Schlikovi

J. M. Schlik, s.r.o.
Vokšice 1 - zámek
506 01 Jičín
IČO: 28830822
DIČ: CZ28830822

Tel.: +420 777 902 232
Email: info@prachovskeskaly.cz
#PrachovskeSkaly


Vytvořil Košíček&Kulhánek