Do Prachovských skal s kočárkem?

Prachovské skály zrovna nepatří mezi oblasti, kde se s kočárkem dostaneme na všechna místa. Přesto existuje několik cest, kde se dá projet relativně bez problémů. Uvidíme, jak se výlet bude líbit malé Viktorce.

Především - kočárek pro Viktorku by měl být vhodný na cestování, nejlépe sportovní. A již můžeme vyrazit. Auto necháme na parkovišti v obci Prachov. Půjdeme po hlavní přístupové cestě, zastavíme u pokladny a zaplatíme vstup (za dítě a kočárek se neplatí).

Asi 200 metrů za pokladnou opustíme značenou turistickou cestu, dáme se nalevo po lesní svážnici, turisticky neznačené. Cesta je udržovaná, přes léto nebývá používaná lesní technikou. Po pravé straně uvidíme první skalní bloky, říká se zde na čertově kuchyni. Vystoupáme na vrchol cesty k rozcestí U buku. Buk tu ale od uraganu Kirill již nestojí. Máme před sebou hustou síť turisticky značených cestiček. Můžeme poměrně pohodlně a s minimálním převýšením projet skalní vyhlídky. Jen před vlastními vyhlídkami je kousek cesty po skále, jinak je tu široká, udržovaná cesta.

Viktorku vyhlídky příliš nezajímají, přesto se zdá, že se jí výlet líbí. Varujeme se vstupu na schodiště turistických okruhů, tam bychom brzy narazili na neschůdné části, kudy by kočárek neprojel. Chceme-li projít i zde, asi by bylo nejvhodnější použít nějaký nosič na děti a kočárek nechat v autě. Na náhorní plošině s vyhlídkami můžeme strávit libovolně dlouhou dobu, zpátky musíme použít stejnou cestu, jakou jsme přišli.

Tagy: Turistika, Důležité informace

Logo Schlikovi

J. M. Schlik, s.r.o.
Vokšice 1 - zámek
506 01 Jičín
IČO: 28830822
DIČ: CZ28830822

Tel.: +420 777 902 232
Tel.: +420 777 853 926

Email: info@prachovskeskaly.cz
#PrachovskeSkaly


Vytvořil Košíček&Kulhánek